Forårssæson!

02-03-2022

Nu er programmet for Forårssæson 2022 klar!
Se program her samt hvornår tilmeldingen åbner for dig.

 

HVORNÅR ÅBNER TILMELDINGEN?

Runde 1: Tilmelding for nuværende, aktive medlemmer d. 9. marts kl. 12*
Runde 2: Tilmelding for søskende og ventelister d. 15. marts kl. 12*
Runde 3: Tilmelding for passive, tidligere og nye medlemmer d. 17. marts kl. 12*

Se mere i kalenderen og Handelsbetingelserne.

*Tilmeldingen åbner:
Akrobatik: kl. 12.00
Dans og rytmisk: kl. 12.05
Motion: kl. 12.10
Parkour: kl. 12.15
Rope skipping og FamilieGymnastik: kl. 12.20
Spring: kl. 12.25
GymStars: kl. 12:30

 

HVOR SKAL DU TILMELDE DIG?

Du kan tilmelde dig HER.

 

HVAD SKAL DU TILMELDE DIG?

Se en liste over alle Forårshold herunder. Vi tager forbehold for ændringer.

 
Navn Lokation(er) Træningsdage Startdato Slutdato
F: Akrobatik og leg 5-7 år (a.KH3O) Kildeskovshallen Ons: 15:30-16:20 04-05-2022 15-06-2022
F: Akrobatik 8-14 år (e.HU1M) Hummeltoftehallen Man: 17:00-18:10 02-05-2022 13-06-2022
F: Akrobatik 8-14 år (f.KH3O) Kildeskovshallen Ons: 16:25-17:55 04-05-2022 15-06-2022
F: Akrobatik 8-14 år (g.EHoO) Engelsborghallen Ons: 18:00-19:30 04-05-2022 15-06-2022
F: Akrobatik 9-14 år (h.KPpM) Kildegård Privatskole Man: 17:10-18:40 02-05-2022 13-06-2022
F: DanseGymnastik og leg 4+5 år (e.EHoM) Engelsborghallen Man: 17:00-17:45 02-05-2022 13-06-2022
F: DanseGymnastik og leg 4+5 år (f.KPpO) Kildegård Privatskole Ons: 16:00-16:50 04-05-2022 15-06-2022
F: DanseGymnastik og leg 4+5 år (g.HU1O) Hummeltoftehallen Ons: 16:15-17:05 04-05-2022 15-06-2022
F: DanseGymnastik m. håndredskaber 4-6 år (h.FUO) Fuglsanggårdskolen Ons: 16:05-16:55 04-05-2022 15-06-2022
F: DanseGymnastik og leg 4+5 år (i.KH1To) Kildeskovshallen Tors: 16:00-16:50 05-05-2022 16-06-2022
F: DanseGymnastik og leg 4+5 år (j.KH1L) Kildeskovshallen Lør: 11:00-11:55 07-05-2022 11-06-2022
F: DanseGymnastik og leg 4-6 år (k.EHoL) Engelsborghallen Lør: 11:00-12:00 07-05-2022 18-06-2022
F: DanseGymnastik m. akrobatik 5-7 år (l.HU1M) Hummeltoftehallen Man: 16:00-16:55 02-05-2022 13-06-2022
F: DanseGymnastik m. akrobatik 5-7 år (m.EHoO) Engelsborghallen Ons: 17:00-17:55 04-05-2022 15-06-2022
F: DanseGymnastik m. håndredskaber 5-7 år (n.KPdTo) Kildegård Privatskole Tors: 16:30-17:20 05-05-2022 16-06-2022
F: DanseGymnastik m. akrobatik 6-8 år (o.KPpM) Kildegård Privatskole Man: 16:00-17:00 02-05-2022 13-06-2022
F: DanseGymnastik 6-8 år (p.EHoM) Engelsborghallen Man: 17:50-18:45 02-05-2022 13-06-2022
F: DanseGymnastik 6-8 år (q.KPpO) Kildegård Privatskole Ons: 16:55-17:55 04-05-2022 15-06-2022
F: DanseGymnastik 6-8 år (r.HU1O) Hummeltoftehallen Ons: 17:10-18:10 04-05-2022 16-06-2022
F: DanseGymnastik m. håndredskaber 6-8 år (s.FUO) Fuglsanggårdskolen Ons: 17:00-18:05 04-05-2022 15-06-2022
F: DanseGymnastik og leg 6-8 år (t.KH1To) Kildeskovshallen Tors: 16:55-17:55 05-05-2022 16-06-2022
F: DanseGymnastik 6-8 år (u.KH1L) Kildeskovshallen Lør: 12:00-12:55 07-05-2022 11-06-2022
F: Modern-Rytme-Dans 7-11 år (v.EHoM) Engelsborghallen Man: 18:50-20:00 02-05-2022 13-06-2022
F: Street Dance 8-10 år (w.EHoTo) Engelsborghallen Tors: 17:00-18:00 05-05-2022 16-06-2022
F: Street Dance 8-11 år (x.GHM) Gersonshallen Man: 17:00-17:55 02-05-2022 13-06-2022
F: Modern-Rytme-Dans 8-12 år (y.EHoTi) Engelsborghallen Tirs: 17:00-18:20 03-05-2022 14-06-2022
F: Modern-Rytme-Dans 8-12 år (z.KPpO) Kildegård Privatskole Ons: 18:00-19:30 04-05-2022 15-06-2022
F: Modern-Rytme-Dans 8-12 år (æ.KPdTo) Kildegård Privatskole Tors: 18:40-19:40 05-05-2022 16-06-2022
F: Street Dance 9-12 år (ø.FUTi) Fuglsanggårdskolen Tirs: 16:00-17:25 03-05-2022 14-06-2022
F: Modern-Rytme-Dans 9-12 år (øa.FUO) Fuglsanggårdskolen Ons: 18:15-19:45 04-05-2022 15-06-2022
F: Street Dance 9-12 år (øb.GHTo) Gersonshallen Tors: 17:00-17:55 05-05-2022 16-06-2022
F: Street Dance 11-16 år (øc.GHM) Gersonshallen Man: 18:00-19:00 02-05-2022 13-06-2022
F: Street Dance 10-12 år (ød.GHO) Gersonshallen Ons: 17:00-17:55 04-05-2022 15-06-2022
F: Street Dance 11-14 år (øe.EHoTo) Engelsborghallen Tors: 18:05-19:30 05-05-2022 16-06-2022
F: Street Dance 13-17 år (øf.FUTi) Fuglsanggårdskolen Tirs: 17:30-19:00 03-05-2022 14-06-2022
F: Street Dance 13-17 år (øg.GHO) Gersonshallen Ons: 18:00-19:00 04-05-2022 15-06-2022
F: Modern-Rytme-Dans 13-17 år+ (øh.KPdTo) Kildegård Privatskole Tors: 19:45-21:00 05-05-2022 16-06-2022
F: Dans og Fitness 16-25 år (KH1To) Kildeskovshallen Tors: 18:00-19:10 05-05-2022 16-06-2022
F: FamilieGymnastik: DanseGymnastik 1-3 år (a.KH3Ti) Kildeskovshallen Tirs: 15:25-16:10 03-05-2022 14-06-2022
F: FamilieGymnastik: DanseGymnastik 1-3 år (b.KH3To) Kildeskovshallen Tors: 15:25-16:10 05-05-2022 16-06-2022
F: FamilieGymnastik: DanseGymnastik 1-3 år (a.KH1L9) Kildeskovshallen Lør: 09:10-09:55 07-05-2022 11-06-2022
F: FamilieGymnastik: DanseGymnastik 3-6 år (b.KH1L10) Kildeskovshallen Lør: 10:05-10:50 07-05-2022 11-06-2022
F: FamilieGymnastik: DanseGymnastik 2+3 år (c.EHoL9) Engelsborghallen Lør: 09:10-09:55 07-05-2022 18-06-2022
F: FamilieGymnastik: DanseGymnastik 3-5 år (d.EHoL10) Engelsborghallen Lør: 10:05-10:50 07-05-2022 18-06-2022
F: FamilieGymnastik: Parkour 1-3 år (a.KHgL10) Kildeskovshallen Lør: 10:10-10:55 07-05-2022 11-06-2022
F: FamilieGymnastik: Parkour 3-6 år (b.KHgL11) Kildeskovshallen Lør: 11:05-11:50 07-05-2022 11-06-2022
F: FamilieGymnastik: Parkour 2+3 år (c.FUS9) Fuglsanggårdskolen Søn: 09:10-09:55 08-05-2022 19-06-2022
F: FamilieGymnastik: Parkour 3-5 år (d.FUS10) Fuglsanggårdskolen Søn: 10:05-10:50 08-05-2022 19-06-2022
F: FamilieGymnastik: Spring 2+3 år (b.FUL9) Fuglsanggårdskolen Lør: 09:10-09:55 07-05-2022 18-06-2022
F: FamilieGymnastik: Spring 3-5 år (c.FUL10) Fuglsanggårdskolen Lør: 10:05-10:50 07-05-2022 18-06-2022
F: LG Motion: kondi, styrke & smidighed 25 år+ (a.KPdTi) Kildegård Privatskole Tirs: 19:45-20:45 03-05-2022 14-06-2022
F: Groove, fitness & mobility 16 år+ (b.EHoTi) Engelsborghallen Tirs: 18:30-20:00 02-05-2022 13-06-2022
F: LG Motion - kondi, styrke & smidighed 18 år+ (c.FUO) Fuglsanggårdskolen Ons: 20:00-21:00 04-05-2022 15-06-2022
F: LG Motion: VoksenGym 35-50 år+ (e.KH1To) Kildeskovshallen Tors: 19:15-20:45 05-05-2022 16-06-2022
F: Parkour - motorik, leg og redskabsbaner 4+5 år (e.KHgL) Kildeskovshallen Lør: 12:00-12:55 07-05-2022 11-06-2022
F: Parkour - motorik, leg og redskabsbaner 4-6 år (f.FUS11) Fuglsanggårdskolen Søn: 11:00-11:55 08-05-2022 19-06-2022
F: Parkour - motorik, leg og redskabsbaner 5-7 år (g.KHgL) Kildeskovshallen Lør: 13:00-13:55 07-05-2022 11-06-2022
F: Parkour - motorik, leg og redskabsbaner 5-7 år (h.FUS12) Fuglsanggårdskolen Søn: 12:00-12:55 08-05-2022 19-06-2022
F: Parkour - motorik, leg og redskabsbaner 6-8 år (i.FUM) Fuglsanggårdskolen Man: 16:00-16:50 02-05-2022 13-06-2022
F: Parkour 7-9 år (l.FUM) Fuglsanggårdskolen Man: 16:55-17:55 02-05-2022 13-06-2022
F: Parkour 8-10 år (n.KH2M) Kildeskovshallen Man: 16:35-17:50 02-05-2022 13-06-2022
F: Inspirationsdag: Parkour 7-10 år (KH2L) Kildeskovshallen Lør: 12:40-14:40 07-05-2022 07-05-2022
F: Inspirationsdag: Parkour 11-14 år (KH2L) Kildeskovshallen Lør: 14:45-16:45 07-05-2022 07-05-2022
F: Parkour 8-10 år (o.KH2O) Kildeskovshallen Ons: 16:20-17:20 04-05-2022 15-06-2022
F: Parkour 8-12 år (p.KH2F) Kildeskovshallen Fre: 15:30-16:45 06-05-2022 17-06-2022
F: Parkour 9-11 år (s.FUM) Fuglsanggårdskolen Man: 18:00-19:00 02-05-2022 13-06-2022
F: Parkour 9-12 år (r.KH2M) Kildeskovshallen Man: 18:00-19:30 02-05-2022 13-06-2022
F: Parkour 9-12 år (t.KH2O) Kildeskovshallen Ons: 17:25-18:25 04-05-2022 15-06-2022
F: Parkour 9-12 år (u.FUTo) Fuglsanggårdskolen Tors: 16:00-17:25 05-05-2022 16-06-2022
F: Parkour 10-12 år (w.KH2M) Kildeskovshallen Man: 15:15-16:30 02-05-2022 13-06-2022
F: Parkour 10-12 år (x.KH2O) Kildeskovshallen Ons: 15:15-16:15 04-05-2022 15-06-2022
F: Parkour Øvet 10-14 år (y.KH2F) Kildeskovshallen Fre: 16:50-18:20 06-05-2022 17-06-2022
F: Parkour 12-15 år (æ.KH2To) Kildeskovshallen Tors: 18:10-19:40 05-05-2022 16-06-2022
F: Parkour 13-17 år+ (ø.KH2To) Kildeskovshallen Tors: 19:45-21:45 05-05-2022 16-06-2022
F: Parkour 13-17 år (øa.FUTo) Fuglsanggårdskolen Tors: 17:30-19:00 05-05-2022 16-06-2022
F: Parkour 15 år+ (øb.KH2F) Kildeskovshallen Fre: 20:00-21:30 06-05-2022 17-06-2022
F: Rope Skipping 8-12 år (a.KPdO) Kildegård Privatskole Ons: 16:15-17:45 04-05-2022 15-06-2022
F: Rope Skipping 13-17 år+ (b.KPdO) Kildegård Privatskole Ons: 17:55-19:25 04-05-2022 15-06-2022
F: Springgymnastik 4+5 år (f.KPpTi) Kildegård Privatskole Tirs: 16:00-16:50 04-05-2022 15-06-2022
F: Springgymnastik 4+5 år (g.KPpTo) Kildegård Privatskole Tors: 16:30-17:20 05-05-2022 16-06-2022
F: Springgymnastik 4+5 år (h.FUL11) Fuglsanggårdskolen Lør: 11:00-11:55 07-05-2022 18-06-2022
F: Springgymnastik 4-6 år (i.EH1M) Engelsborghallen Man: 16:00-16:50 02-05-2022 13-05-2022
F: Springgymnastik 4-6 år (j.EH1L) Engelsborghallen Lør: 11:00-11:55 07-05-2022 18-06-2022
F: Spring-Rytme 5-8 år (m.KHgTiTo) Kildeskovshallen Tirs: 15:15-16:15
Tors: 15:15-16:15
03-05-2022 16-06-2022
F: Springgymnastik 6+7 år (n.KPpTi) Kildegård Privatskole Tirs: 16:55-17:55 03-05-2022 14-06-2022
F: Springgymnastik 6+7 år (o.KPpTo) Kildegård Privatskole Tors: 17:25-18:25 05-05-2022 16-06-2022
F: Springgymnastik 6-8 år (p.EH1M) Engelsborghallen Man: 16:55-17:55 02-05-2022 13-06-2022
F: Springgymnastik 6-8 år (q.HU2M) Hummeltoftehallen Man: 16:00-17:00 02-05-2022 13-06-2022
F: Springgymnastik 6-8 år (r.HU2O) Hummeltoftehallen Ons: 16:15-17:15 04-05-2022 15-06-2022
F: Springgymnastik 6-8 år (s.EH1To) Engelsborghallen Tors: 16:30-17:30 05-05-2022 16-05-2022
F: Springgymnastik 6-8 år (u.FUL) Fuglsanggårdskolen Lør: 12:00-12:55 07-05-2022 18-06-2022
F: Springgymnastik 7-9 år (x.HU2M) Hummeltoftehallen Man: 17:05-18:10 02-05-2022 13-06-2022
F: Spring-Rytme 7-10 år (y.KPpTi) Kildegård Privatskole Tirs: 18:00-19:30 03-05-2022 14-06-2022
F: Springgymnastik 7-9 år (z.HU2O) Hummeltoftehallen Ons: 17:20-18:25 04-05-2022 15-06-2022
F: Springgymnastik 7-11 år (æ.EH1L) Engelsborghallen Lør: 12:00-13:20 07-05-2022 18-06-2022
F: Inspirationsdag: Spring 7-10 år (KH2L) Kildeskovshallen Lør: 12:40-14:40 11-06-2022 11-06-2022
F: Inspirationsdag: Spring 11-14 år (KH2L) Kildeskovshallen Lør: 14:45-16:45 11-06-2022 12-06-2022
F: Springgymnastik 8-10 år (ø.KH2M) Kildeskovshallen Man: 16:35-17:50 02-05-2022 13-06-2022
F: Springgymnastik 8-10 år (øa.KH2O) Kildeskovshallen Ons: 16:20-17:20 04-05-2022 15-06-2022
F: Springgymnastik 8-10 år (øb.EH1To) Engelsborghallen Tors: 17:35-18:40 05-05-2022 16-06-2022
F: Springgymnastik 8-11 år (øe.HU2M) Hummeltoftehallen Man: 18:15-19:30 02-05-2022 13-06-2022
F: Springgymnastik 8-11 år (øf.HU2O) Hummeltoftehallen Ons: 18:30-19:40 04-05-2022 15-06-2022
F: Spring Øvet 8-11 år (øg.HU1MO) Hummeltoftehallen Man: 18:15-19:30
Ons: 18:30-19:40
02-05-2022 15-06-2022
F: Springgymnastik 8-12 år (øh.EH1M) Engelsborghallen Man: 18:00-19:30 02-05-2022 13-06-2022
F: Spring-Rytme 8-12 år (øi.KPpTo) Kildegård Privatskole Tors: 18:30-20:00 05-05-2022 16-06-2022
F: Springgymnastik 8-12 år (øj.KH2F) Kildeskovshallen Fre: 15:30-16:45 06-05-2022 17-06-2022
F: Springgymnastik 9-12 år (øm.KH2O) Kildeskovshallen Ons: 17:25-18:25 04-05-2022 15-06-2022
F: Spring Øvet 8-14 år+ (øl.KH2TiTo) Kildeskovshallen Tirs: 15:15-16:30
Tors: 15:15-16:30
03-05-2022 16-06-2022
F: Springgymnastik 9-12 år (øn.KH2M) Kildeskovshallen Man: 15:15-16:30 02-05-2022 13-06-2022
F: Springgymnastik 9-12 år (øo.KH2O) Kildeskovshallen Ons: 15:15-16:15 04-05-2022 15-06-2022
F: Springgymnastik 10-14 år (ør.KH2F) Kildeskovshallen Fre: 16:50-18:20 06-05-2022 17-06-2022
F: Springgymnastik 10-14 år (øq.EH1To) Engelsborghallen Tors: 18:45-20:00 05-05-2022 16-06-2022
F: Springgymnastik 12-16 år+ (øu.HU2M) Hummeltoftehallen Man: 19:40-21:10 02-05-2022 13-06-2022
F: Spring Amok 13-17 år (øt.KH2M) Kildeskovshallen Man: 18:00-19:30 02-05-2022 13-06-2022
F: Springgymnastik 12-16 år+ (øv.HU2O) Hummeltoftehallen Ons: 19:45-21:15 04-05-2022 15-06-2022
F: Spring Øvet 12-16+ år (øw.HU1MO) Hummeltoftehallen Man: 19:40-21:10
Ons: 19:45-21:15
02-05-2022 15-06-2022
F: Springgymnastik 12-16 år (øx.KH2F) Kildeskovshallen Fre: 18:25-19:55 06-05-2022 17-06-2022
F: Springgymnastik 12-15 år (øy.KH2O) Kildeskovshallen Ons: 18:30-19:55 04-05-2022 15-06-2022
F: Spring og Fitness 16-20 år (KH2O) Kildeskovshallen Ons: 20:00-21:30 04-05-2022 15-06-2022
F: Springgymnastik Voksen 20 år+ (øz.KH2O) Kildeskovshallen Ons: 20:00-21:30 04-05-2022 15-06-2022
F: Akro Mini 8-14 år+ Kildeskovshallen Tirs: 17:55-19:25
Tors: 17:55-19:25
03-05-2022 16-06-2022
F: Akro Junior 8-18 år+ Kildeskovshallen Tirs: 16:20-17:50
Tors: 16:20-17:50
03-05-2022 16-06-2022
F: Akro Rep 8-21 år+ Kildeskovshallen Tirs: 16:20-17:50
Tors: 16:20-17:50
Lør: 10:35-12:30
03-05-2022 21-06-2022
F: Modern-Rytme Mini 10-14 år+ Kildegård Privatskole Tirs: 18:00-19:30
Tors: 17:25-18:35
03-05-2022 16-06-2022
F: Modern-Rytme Junior 12-18 år Kildeskovshallen Tirs: 17:55-19:25
Tors: 17:55-19:25
03-05-2022 16-06-2022
F: Modern-Rytmisk Rep 14-21 år+ Kildeskovshallen Tirs: 19:30-21:30
Tors: 19:30-21:30
Lør: 09:00-10:30
03-05-2022 21-06-2022
F: Parkour Junior 10-18 år+ Kildeskovshallen Ons: 18:30-19:55
Fre: 18:25-19:55
04-05-2022 17-06-2022
F: Spring Mini 9-16 år+ Kildeskovshallen Tirs: 16:35-18:05
Tors: 16:35-18:05
03-05-2022 16-06-2022
F: Spring Junior 12-18 år+ Kildeskovshallen Tirs: 18:10-19:40
Tors: 18:10-19:40
03-05-2022 16-05-2022
F: Spring Rep 14-21 år+ Kildeskovshallen Tirs: 19:45-21:45
Tors: 19:45-21:45
Lør: 10:35-12:30
03-05-2022 21-06-2022
F: Street Mini 10-14 år+ Gersonshallen Man: 19:05-20:30
Ons: 19:05-20:30
04-05-2022 15-06-2022
F: Street Junior 12-18 år+ Gersonshallen Tirs: 18:40-20:00
Tors: 18:00-19:30
03-05-2022 16-06-2022
F: Street Rep 14-21 år+ Gersonshallen
Kildeskovshallen
Tirs: 20:05-21:35
Tors: 19:35-21:35
Lør: 09:00-10:30
03-05-2022 21-06-2022
F: Team LG (Rytme) 19-35 år+ Kildeskovshallen Man: 19:40-21:30 02-05-2022 20-06-2022
F: Team LG (Spring) 19-35 år+ Kildeskovshallen Man: 19:40-21:30 02-05-2022 20-06-2022